Výběhy

Nedělních 16

28. 9. 2020Přidal: Karel Šiška

I v době covidové nedělní Ladermon výběhy pokračují. Tentokrát to byl okruh směrem na Kovákov, Cukrák, dolů do Suchého žlebu a zase nahoru na Posluchov, Zdiměř a Lošov. Podzimních, a po předchozím propršeném dni také mokrých, 16 km.

Lago di Ledro 2020

23. 8. 2020Přidal: Karel Šiška

Pachatel a někdy i Ladermon se vrací na místo činu. Za letní dovolenko/sportovní soustředění zvoleno opět krásné údolí Valle di Ledro s kulisami skalních úbočí okolo jezera Lago di Ledro.

Oproti loňskému roku letos více zaměřeno na MTB a vodní sporty (plavání, kajak, SUP…

více

Brody 2020

3. 8. 2020Přidal: Karel Šiška

Už pravidelná prázdninová akce - proběhnutí přes brody řeky Bystřice. Klasická trasa z Domašova nad Bystřicí se stoupačkou přes skály na Malém Rabštýně, pak s povinnou zastávkou v tůňce, kde i v létě je po krk vody, a hlavně přes několik nefalšovaných říčních brodů na Hrubou Vodu (13 km).

Za touhle "pohodovou" skupinou se ale vařila voda! Korys, Ceky a Honza Lachnit z vlaku…

více

Malí Ladermoni

1. 8. 2020Přidal: Karel Šiška

Tento týden se dvěma Ladermonům rozrostly rodiny! Jirkovi P. o syna Janka a Romanovi P. o syna Šimona. Pokud budou oba po tátech, máme v Ladermonu o nástupce postaráno :)

Nedělních 20

26. 7. 2020Přidal: Karel Šiška

Čas prázdnin a dovolených se projevuje i na obsazenosti nedělních výběhů :) Dnes v komorním obsazení tří, 20 km směrem na Zdiměř, studánku na Vinohrádkách, nahoru na Pohořany a odtud k Drápalově samotě, seběh na Vinohrádky, po cyklostezce podél Bystřičky se závěrečným výběhem od železného mostku na sídliště Mar. Údolí a dolů. Horko a asfalt už ke konci docela braly síly!

Svatý Kopeček

12. 7. 2020Přidal: Karel Šiška

Klasická ladermoní neděle - převážně terénních 20 km a přes 400 metrů celkové převýšení. Po včerejším ochlazení a celodenním dešti výborné podmínky pro běh. Čerstvě umytý les, místy měkce podmáčený terén, ale na otevřených plochách slunce už zase dávalo vědět, že máme skoro polovinu července.

Lesními stezkami směr Velká Bystřice, pak polní cestou na Bukovany a okolo kapličky Sv. Donáta…

více

Sovinec

6. 7. 2020Přidal: Karel Šiška

V neděli jsme to v rámci Ladermon dílny vzali na hrad Sovinec a docela si v tom vedru zamakali. Štěstí, že většina z cca 27 km (800 m pozitiv) dlouhé trasy z Řídeče nahoru na Sovinec, pak přes Křížov dolů Paseckým žlebem a znovu nahoru na Mutkov a Vysokou Roudnou vedla ve stínu. I tak ale po seběhu z Vysoké Roudné zpět do Řídeče byl místní potůček vítaným regeneračním…

více

Kartouzka

14. 6. 2020Přidal: Karel Šiška

Vzhledem k vedru docela náročných dvacet kiláků přes Velkou Bystřici, Bukovany a Sv. Kopeček ke zřícenině kartuziánského kláštera (Kartouzka) - tady už jsem se cítil asi stejně starý, jako ty rozvaliny... Ale Ladermon je ještě starší, takže co už, pokračujeme.

Přes Nové Sady ve Vésce zase pěkně do kopce okolo Wolkerovy studánky (vyschlé :( ) až na Radíkovskou věž (otevřeno, kofola v…

více

Dusná neděle

7. 6. 2020Přidal: Karel Šiška

Avizované bouřky ještě nedorazily, ale dusno už od rána pořádné. Nedělních 16 km (s převýšením 400 m) po okolí - Kaštanovka, hvězdárna, trailík okolo přehrady, Hedvábná alej, seběh úvozovkou... Prostě klasické běžecké menu, které nabízí zdejší pole a lesy.

Na Hluboký a na Jedovou

30. 5. 2020Přidal: Karel Šiška

Od "Skleníku" v Hlubočkách-Dukle serpentinami po hraně vojenského prostoru na hrad Hluboký. Na začátku 15. století odtud husité napadali katolickou Olomouc, proto byl obležen, dobyt a zbořen. Od té doby je pustý. A LP 2020 jsme jej na květnový čtvrtek (28. 5.) dobyli i my, tedy alespoň symbolicky během.

Z hradu seběh na Hrubou Vodu kolem legendárního saloonu U Supa a zase do svahu na…

více