Výběhy

Z jara do zimy

23. 3. 2020Přidal: Karel Šiška

I v době koronavirové se stále ještě dá běhat. Pravda, na veřejnosti jen s příslušným maskováním. V neděli náročných 30 km - po stopách připravovaného Ladermon Trailu. Na začátku výběhu jaro, které i se stoupajícími výškovými metry plynule přecházelo do zimy. Takhle snad letos nesněžilo ani v lednu nebo únoru :)

Vyhlašování únorové výzvy

11. 3. 2020Přidal: Karel Šiška

V neděli 8. 3. proběhlo na závěr výběhu dlouho očekávané a pečlivě připravované vyhlášení vítězů únorové "objemové" výzvy. 

Mezi ženami zvítězila Katka - 379 km, druhý největší objem kilometrů naběhala Lenka D. (365 km) a bronzovou medaili brala Hanka (247 km). V mužích ustanovil klubový rekord Korys - 510 km (k tomu přes 10.000 metrů výškových), druhé místo vyběhal Karel (416 km) a…

více

Nedělní blátivá Ladermon dílna

9. 3. 2020Přidal: Karel Šiška

V rámci nedělního výběhu (8. 3.) opět proběhnutí větší části trasy připravovaného Ladermon závodu (kratší verze). Místy "po uši" bláta, ale slunce už docela jarní! Nakonec pěkných 16 terénních km. 

V cíli pak vyhlášení únorové objemové výzvy, včetně dekorování vítězů, a nechyběl ani květinový ceremoniál :)

Čtyři běžci přes čtyři hřebeny

1. 3. 2020Přidal: Karel Šiška

Únorová "objemová" výzva je za námi a v březnu půjde už ne o délku, ale o nastoupané metry. První březnový Ladermon výběh místy v poctivém blátivém krosu, profilem docela zvlněných 16 km s nastoupanými 400 metry do týmové tabulky :) 

Náročných 30

23. 2. 2020Přidal: Karel Šiška

V rámci přípravy podzimního závodu Ladermon Trail dnes "na hrubo" proběhnuta trasa královské třicítky - s nejvyšším bodem jak jinak než na Jedové.

Oteplení, bez sněhu, ale předpovídaný déšť přišel až odpoledne, takže nakonec přijatelné podmínky pro náročnou, převážně trailovou, trasu. Pěkný nedělní Ladermon výběh.

A velké poděkování Terce, Anežce a Štěpovi za překvapení na…

více

Přes dvě údolí

10. 2. 2020Přidal: Karel Šiška

Dvě třetiny výběhu po zmrzle křupajícím povrchu, který se postupem času a se stoupajícím sluncem měnil na potoky vody a ostrovy bláta.

Nejprve přes Kovákov do údolí potoka Vrtůvky, přes rybníky do Vrtova (s vloženým výběhem břidlicové stoupačky :)), druhá polovina trasy pak přeběh přes Mrsklesy do Velké Bystřice a pro změnu do…

více

Slunečná

3. 2. 2020Přidal: Karel Šiška

Okruh z Moravského Berouna na nejvyšší vrchol Nízkého Jeseníku - Slunečnou (800 m n. m.). Kratší trasa (18 km) odtud zpět do Berouna, delší (26 km) pokračovala přes lesní holiny směr Vysoký Kámen, okolo zpustlého zámečku Nové Valteřice, z Valteřic nekonečně táhlým stoupáním na Rozvodný vrch a přes pastviny zpět do M. B.

Víkendové oteplení se projevilo i tady, těžký terén - bláto, voda…

více

Závodní?

26. 1. 2020Přidal: Karel Šiška

Ladermon by si zasloužil vlastní závod. Zatím mlhavá myšlenka, ale už začíná nabírat reálnější obrysy. Za zázemí zvolena klubovna kynologického klubu ve Velké Bystřici, odtud by měly vést dvě trasy do podhůří Nízkého Jeseníku - 30 km a 16 km. LADERMON TRAIL.

A dnes v rámci výběhu proběhnutí prvního nástřelu varianty té kratší - cca 16 km/ 300 metrů celkové převýšení. Počasí pošmourné,…

více

Na sněhu

19. 1. 2020Přidal: Karel Šiška

Konečně klasicky zimní outdoor Ladermon dílna. Téměř celý výběh po čerstvě napadaném sněhu. Náročnějších 20 km (cca 550 m výškových), kratší varianta 16 km (cca 450 m výškových), z Hlubočky-Dukla přes Mufloní údolí na Jedovou a přes Pohořany zpět. Dole na startu sice i kapky deště, nahoře ale sněhové vločky a vše bílé.

Deset nedělních kopců

12. 1. 2020Přidal: Karel Šiška

Ačkoli lednový, tak počasím spíše podzimní Ladermon nedělní výběh. Převážně terénních 21 km (zkrácená verze 16 km) na profilově zvlněné trase přes okolní lesy a vesnice. Deset více či méně dlouhých nebo prudkých stoupání, včetně výběhu okolo sjezdovky na Cukráku. A taky deset běžců a pes, takže vlastně "velký" výběh :)