Výběhy

První nedělní v 2021

7. 1. 2021Přidal: Karel Šiška

Do nedělních výběhů v roce 2021 jsme vběhli v dešti, ale na konci už svítilo slunce. Snad takový bude i tento rok.

První nedělní Ladermon výběh v tomto roce byla profilem zvlněná a celou dobu blátivá krosová trasa, prostě žádná selanka v parku. Pár stupňů nad nulou, podmáčený terén a 19 km převážně po lesních cestách.

Žádný křupající sníh pod nohama, jak by se na leden slušelo…

více

Silvestrovská Jedová 2020

7. 1. 2021Přidal: Karel Šiška

Letošní (vlastně už loňská) silvestrovská Jedová byla zvláštní, stejně jako celý rok 2020. Kvůli koronavirovému nařízení musel být start individuální, oficiálně s možností vyrazit kdykoli během dopoledne 31. 12. I tak je ale pozitivní, že tradice přerušena nebyla a jednalo se už o šestý ročník!

Hlavní trasa z Mar. Údolí, přes Posluchov, Radíkovskou věž a Pohořany až na Jedovou a zase…

více

Adventní Bazilika i Kartouzka

14. 12. 2020Přidal: Karel Šiška

Klasický nedělní Ladermon výběh - převážně terén, 18 km a zvlněný profil. Na třetí adventní neděli přes Velkou Bystřici k Bazilice na Sv. Kopečku, dolů ke zřícenině kartuziánského kláštera (a husitské pevnosti) - Kartouzce, nahoru k Radíkovské věži a zase dolů na parkoviště do Burku.

Počasí ne zrovna úplně zimní, teplota pár stupínků nad nulou, obloha zamračená - prostě zatím typický…

více

Kraličák

10. 12. 2020Přidal: Karel Šiška

Kamil z prostějovského "Kripl Gangu" (ale žádní běžečtí "kriplové" to rozhodně nejsou) naplánoval výběh na Králický Sněžník - 23 km dlouhý okruh z Dolní Moravy, a my se přidali. A to dlouhé "á" v Králický je opravdu správně!

Z Olomouce vyjíždíme ve čtvrtek 10. 12. 2020 ráno už o půl šesté a ještě za tmy, v 7:00 hod. vybíháme z inverzně zamlžené Dolní Moravy. S nastoupanou výškou svítá…

více

Nedělní outdoor dílna

6. 12. 2020Přidal: Karel Šiška

Jeden z posledních ladermoních nedělních výběhů v tomto roce. Po promrzlém minulém týdnu přišlo téměř jarní oteplení, a to bylo poznat i dnes na místy hodně podmáčeném a blátivém podkladu 18 km dlouhé převážně terénní trasy. K tomu na otevřených místech čerstvý vítr.

Profilem docela zvlněný okruh nahoru přes Kovákov a dozadu na…

více

Expedice Červená hora

27. 11. 2020Přidal: Karel Šiška

Vysoká vzdušná vlhkost, teplota pod bodem mrazu, inverze a vítr - kouzelníci zvláštní atmosféry dnešního výběhu na konci listopadu v turisticky nedoceněné oblasti mezi Moravským Berounem a Budišovem nad Budišovkou. 

Vybíháme z Dvorců přes lesy a louky směr Guntramovice. Tady někde rakouské Laudonovy jednotky napadly a rozprášily pruský zásobovací konvoj, který mířil k Prusy obléhané…

více

Podzimní Vrábl

22. 11. 2020Přidal: Karel Šiška

Tento podzim poprvé na křupavě promrzlém povrchu a s jinovatkou v místech, kam se dopolední slunce ještě nedostalo. Ve dvojicích Laďa/Karel, Jirka/Filip a Katka/Hanka přes Radíkovskou věž k Pohořanům, okolo Drápalovy samoty na ojíněný vrchol Vrábl nad Hrubou Vodou. Seběhem na Vinohrádky, kolmicí od studánky po žluté nahoru a přes Zdiměř zpátky do Burku. A po dvaceti kilometrech zakončeno…

více

Nedělních 16

28. 9. 2020Přidal: Karel Šiška

I v době covidové nedělní Ladermon výběhy pokračují. Tentokrát to byl okruh směrem na Kovákov, Cukrák, dolů do Suchého žlebu a zase nahoru na Posluchov, Zdiměř a Lošov. Podzimních, a po předchozím propršeném dni také mokrých, 16 km.

Lago di Ledro 2020

23. 8. 2020Přidal: Karel Šiška

Pachatel a někdy i Ladermon se vrací na místo činu. Za letní dovolenko/sportovní soustředění zvoleno opět krásné údolí Valle di Ledro s kulisami skalních úbočí okolo jezera Lago di Ledro.

Oproti loňskému roku letos více zaměřeno na MTB a vodní sporty (plavání, kajak, SUP…

více

Brody 2020

3. 8. 2020Přidal: Karel Šiška

Už pravidelná prázdninová akce - proběhnutí přes brody řeky Bystřice. Klasická trasa z Domašova nad Bystřicí se stoupačkou přes skály na Malém Rabštýně, pak s povinnou zastávkou v tůňce, kde i v létě je po krk vody, a hlavně přes několik nefalšovaných říčních brodů na Hrubou Vodu (13 km).

Za touhle "pohodovou" skupinou se ale vařila voda! Korys, Ceky a Honza Lachnit z vlaku…

více