Výběhy

Náročných 30

23. 2. 2020Přidal: Karel Šiška

V rámci přípravy podzimního závodu Ladermon Trail dnes "na hrubo" proběhnuta trasa královské třicítky - s nejvyšším bodem jak jinak než na Jedové.

Oteplení, bez sněhu, ale předpovídaný déšť přišel až odpoledne, takže nakonec přijatelné podmínky pro náročnou, převážně trailovou, trasu. Pěkný nedělní Ladermon výběh.

A velké poděkování Terce, Anežce a Štěpovi za překvapení na…

více

Přes dvě údolí

10. 2. 2020Přidal: Karel Šiška

Dvě třetiny výběhu po zmrzle křupajícím povrchu, který se postupem času a se stoupajícím sluncem měnil na potoky vody a ostrovy bláta.

Nejprve přes Kovákov do údolí potoka Vrtůvky, přes rybníky do Vrtova (s vloženým výběhem břidlicové stoupačky :)), druhá polovina trasy pak přeběh přes Mrsklesy do Velké Bystřice a pro změnu do…

více

Slunečná

3. 2. 2020Přidal: Karel Šiška

Okruh z Moravského Berouna na nejvyšší vrchol Nízkého Jeseníku - Slunečnou (800 m n. m.). Kratší trasa (18 km) odtud zpět do Berouna, delší (26 km) pokračovala přes lesní holiny směr Vysoký Kámen, okolo zpustlého zámečku Nové Valteřice, z Valteřic nekonečně táhlým stoupáním na Rozvodný vrch a přes pastviny zpět do M. B.

Víkendové oteplení se projevilo i tady, těžký terén - bláto, voda…

více

Závodní?

26. 1. 2020Přidal: Karel Šiška

Ladermon by si zasloužil vlastní závod. Zatím mlhavá myšlenka, ale už začíná nabírat reálnější obrysy. Za zázemí zvolena klubovna kynologického klubu ve Velké Bystřici, odtud by měly vést dvě trasy do podhůří Nízkého Jeseníku - 30 km a 16 km. LADERMON TRAIL.

A dnes v rámci výběhu proběhnutí prvního nástřelu varianty té kratší - cca 16 km/ 300 metrů celkové převýšení. Počasí pošmourné,…

více

Na sněhu

19. 1. 2020Přidal: Karel Šiška

Konečně klasicky zimní outdoor Ladermon dílna. Téměř celý výběh po čerstvě napadaném sněhu. Náročnějších 20 km (cca 550 m výškových), kratší varianta 16 km (cca 450 m výškových), z Hlubočky-Dukla přes Mufloní údolí na Jedovou a přes Pohořany zpět. Dole na startu sice i kapky deště, nahoře ale sněhové vločky a vše bílé.

Deset nedělních kopců

12. 1. 2020Přidal: Karel Šiška

Ačkoli lednový, tak počasím spíše podzimní Ladermon nedělní výběh. Převážně terénních 21 km (zkrácená verze 16 km) na profilově zvlněné trase přes okolní lesy a vesnice. Deset více či méně dlouhých nebo prudkých stoupání, včetně výběhu okolo sjezdovky na Cukráku. A taky deset běžců a pes, takže vlastně "velký" výběh :)

Silvestrovská Jedová 2019

31. 12. 2019Přidal: Karel Šiška

Ranní teploty posledního dne roku 2019 pod nulou a modro nad hlavou. Vybíháme v 9.00 hod. z Mar. Údolí a na trase směr Jedová se postupně přidávají další běžci a běžkyně. Terén na rozdíl od posledních dní docela příjemně přimrzlý, žádné bláto, na kalužích pod nohama křupe led.

Před půl jedenáctou jsme nahoře, společné foto, přípitek šampaňským a rychle zpátky dolů. Jedová nás škádlí -…

více

Pomoravím na konci roku 2019

29. 12. 2019Přidal: Karel Šiška

Poslední nedělní Ladermon outdoor dílna v roce 2019 - Litovelské Pomoraví, 18 km s příjemným zakončením u Hanky a Petra v Horce nad Moravou.

Štědroranní Sv. Kopeček

24. 12. 2019Přidal: Karel Šiška

Docela hezká účast na to, že byl Štědrý den a k tomu ještě brzká ranní hodina :) Anebo možná právě proto, začít tenhle sváteční den pohybem a pak domů vařit, chystat dárky, zdobit stromeček, sledovat pohádky...

Vybíháme ještě za tmy, lesem stoupáme do Lošova, rozednívá se, probíháme bahenním krosem okolo koní k rozcestníku, a zase lesní stoupání až na Sv. Kopeček. Přeběh k bazilice a…

více

Adventní Olomouc

22. 12. 2019Přidal: Karel Šiška

Změna a po delší době terénních výběhů ten dnešní čistokrevně asfaltový. Po cyklostezce podél řeky přes Myší díru do Olomouce. A zpět. Oficiálně celá trasa asi 22 km, ale záleží, kde se kdo připojil a odpojil.

Z parkoviště vybíháme jen ve dvou s Korysem, ve Velké Bystřici se připojuje Pavel D. a Václav, na začátku Bystrovan pak Jirka P. a Radek. V této sestavě také dobíháme do Olomouce…

více