Členové

Jakub Roller, Olomouc

Kuba začal běhat v roce 2018 kvůli přítelkyni a u běhu už zůstal. Zaměřuje se na rychlé silniční běhy, nejoblíbenější trať – 10 km. Potkat ho můžete v Olomouci při tréninku v okolí letiště nebo na Tabulovém vrchu. Osobní motto, ke kterému se dopracoval během mnoha krizí, kterými si projde každý pořádný běžec: „Nejvíc si necením nejrychlejších kilometrů, ale těch, které jsem nevzdal.“

Jana Hrachovinová, Hlubočky

Jana je bývalá závodní plavkyně, v rámci závodů Masters to ale ještě pořád ve vodě dokáže pořádně rozbalit. Mimo bazén si ráda zaběhá, závody ale úplně nevyhledává. Velkou láskou jsou hory, v létě i v zimě (a nejnověji skialpy). Vytrvalá a skromná, nebýt občas nějakého toho pádu na výběhu, ani bychom o ní často nevěděli :)

Rostislav Matulík, Hlubočky

V mládí hrál Rosťa závodně (a dobře!) házenou za Lokomotivu Olomouc, dnes se věnuje především turistice (od roku 1983 i té opravdu vysokohorské – Slovensko, Rakousko, Itálie). Při závodech, výjezdech a jiných akcích Ladermonu je nejen fanouškem, ale hlavně důležitým support teamem, plánovačem, mentorem, taktikem… Odtud také jeho přezdívka v týmu – „manažer“.

Lukáš Balvar, Olomouc

Lukáš pochází z Beskyd. Jako správný horal má rád  hory a zbožňuje delší trasy. Se sportem vážněji koketuje od roku 2017. Začal během, ale postupně přidává kolo i plavání. 

Pavel Pustina, Šumperk/Zlín

Pavlovým sportovním rajónem jsou především Jeseníky. Milovník hor, kvalitní gastronomie (třeba burgerů), piva a sportu obecně (zejména karlovarského hokeje:) ). Jeho nejoblíbenějším závodem se postupem času stává Perun Skymaraton, ale neztratí se ani na asfaltu. Mezi úspěchy lze zařadit určitě zlatou placku z Rychlebské 50. V létě holduje silničnímu kolu a je příčinou toho, že se počet členů „silniční letky“ Ladermonu neustále rozšiřuje o další a další „oběti“ díky jeho neúnavné propagaci.

S příchodem sněhu pak silnici vymění za běžky, na kterých reprezentuje Ladermon Team po bílých běžeckých trasách na horských hřebenech či laufech v zahraničí (Kaiser Maximilian Lauf).

Lenka Štěrbová, Olomouc

Lenka – mladá běžkyně původem z beskydských kotárů s obrovským vytrvalostním potenciálem. Nebojí se ani canicrossu, byť má Molly vzevření spíše gaučového psíka :-)

Co Ladermon vzal na rychlosti, vrchovatě naopak nadělil na rovnoměrném vytrvalostním tempu… Závody do čtyřiceti km jsou prostě příliš krátké a rychlé :) Ovšem opravdu královskou disciplínou jsou její seběhy!

Michal Škarabela, Grygov

Michal začínal jako malý na soutěžní úrovni s fotbalem a hraje jej dodnes (v nejrůznějších  podobách - malý, velký, sálový). Pravidelně běhat začal na jaře 2016 a postupně se „proběhal“ ke všem možným typům běhů a závodů – horským i městským, přespolním i těm čistě asfaltovým, krátkým i dlouhým… K tomu zkouší triatlon, silniční cyklistiku a občas vyráží do hor. A pozor – závodně hrál i šachy! Aktuálně však na sobě maká ve vodě - plavání je nová výzva :)

A mimo sport je to také dobrý znalec hudební scény – hlavně té rockové...

Jiří Peňaška, Olomouc

Jirka preferuje silnici a v závodech vzdálenosti okolo 10 km, ale dokáže dobře zaběhnout i půlmaraton a byla by chyba jej podcenit v terénu…  Jako alternativu k běhu má MTB v přírodě, ale je-li třeba, dá na silnici na otočku klidně i Praděd. Prostě sportovní univerzál, který se řídí krédem: „hlavně se hýbat a vyčistit si hlavu!“

Tomáš Čermák, Olomouc

Horolezec, který kromě skal zná (skoro) všechny televizní a rádiové vysílače a věže na Moravě i v Čechách. Vytrvalostní typ běžce preferující delší výběhy přírodou a objevování nových tras.

Proti proudu a současným tendencím jde (jede) se svou Eskou bez přehazovačky (!), na které je schopen dát tak dlouhou a náročnou trasu, že i vlastník karbonového a mnoha převody vybaveného moderního MTB by měl co dělat... Znalec kvalitní kávy i dobré rockové muziky.

Kamila Petrová, Velká Bystřice

Zakladatelka a organizátorka původních Velkobystřických běžců, propagátorka běhu s bohatými zkušenostmi trasérky pro nevidomé běžce. V minulosti účastnice mnoha silničních půlmaratonů i terénních závodů na obdobné distanci. V současné době kromě běhání jako prostředku relaxace a aktivního odpočinku je týmovou vedoucí mladých nadějí v házené.

Pavel Doležel, Velká Bystřice

Borec, který klidně vezme kajak a pádluje několik kilometrů proti proudu Vltavy, Moravy nebo čehokoli, co teče. Vytrvalost z kajaku pak využívá i při dlouhých bězích a na silničním kole. V zimě králem bílé stopy (Marcialonga 2019!). S kajakem základní kámen týmu Ladermona pro Dolomitenmanna :).

Michal Liška, Těšetice

Výborný triatlonista, účastník legendárního Czechmana (1.9 km plavání, 90 km kolo, 21 km běh...) s cílem brzy pokořit Ironmana. Excelentní plavec a skvělý silniční cyklista, člen karbonové "letky" –  v bazénu a na kole se cítí jako ryba ve vodě! A v civilu fotograf na téměř profesionální úrovni.

Ivana Vávrů, Olomouc

Všestranná sportovkyně, vždy ve výborné fyzické kondici, skvělá plavkyně. Díky tomu si tak kromě běhu troufne i na triatlonové závody. A krok (vlastně kolo) dokáže na své silničce udržet i s cyklistickou ladermoní letkou.

Václav Kajaba, Velká Bystřice

Hudební fajnšmekr původem z drsného kraje okolo Vítkova (proto také imaginární člen Vítkova kvarteta :)) se spoustou kontaktů a známých.  Zakládající člen Ladermonu, jenž byl u zrodu loga a web stránek.

Spoluorganizátor a účastník většiny týmových akcí i výběhů, vyznavač vysokohorské turistiky, výkonný běžec vyžívající se v občasných prudkých zrychleních a změnách tempa. Tento dynamit v nohách osvědčuje i na silničním kole, kde si tak za krátkou dobu vyjezdil přezdívku „hanácký Sagan“.  

Radek Buchbauer, Blatec

Alias „Radek 3.15“. Běhající rentiér s přístupem pokerového hráče jak k životu, tak sportu. Vždy jen ambiciózní sportovní cíle – ať už v podobě času na klasických silničních závodech nebo vzdálenosti a převýšení u ultra akcí.

I když avizovaný čas na maraton (3.15) dosud odolává, díky své originální (nakonec u něj jak jinak :)) přípravě výrazně zrychlil nejen na kratších distancích, ale zvládl i tak náročné podniky jako je Krakonošova stovka nebo Vltava Run. Sportovní světoběžník a účastník známých zahraničních závodů - Dolomites SkyRace (IT), Scenic Trail (CH), Cracovia Maraton (PL)…

Radek Leszczynski, Olomouc

Tenhle sportovní klenot se vybrušuje již 30 let a nejlépe na prudkých svazích Jeseníků či Beskyd. Herec a zpěvák Moravského divadla v Olomouci. Milovník trailových běhů v horském terénu a náročných závodů typu SkyMarathon, má však za sebou i silniční maraton pod tři hodiny nebo více než slušně odjeté závody na MTB.

Pověstný je svou systematickou přípravou a zimním plaváním na Poděbradech… Tomu nakonec odpovídá i jeho motto: „Jsme jako olivy, a teprve když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.“

http://radekleszczynski.com

Lenka Dreiseitelová, Hlubočky

Ještě nedávno ani nevěděla, co to sport je, nyní na něj nedá dopustit. Kolo jako dopravní prostředek do práce, běh jako koníček. A přes léto výživná kombinace obojího.

Ráda pořádný výdej energie, aby ji pak mohla něčím dobrým k zakousnutí doplnit. Závody úplně nevyhledává, ale občas se na některý přihlásí, aby si otestovala výkonnost a mohla se usmívat do fotoaparátů :). Hodně u ní dělá hlava, což je v závodech nevýhodou. Že by zařadila ultra na psychickou odolnost? Kdo ví, co v budoucnu přijde...

Martin Cekl, Samotišky

Alias Ceky - milovník piva, hudby a obdivovatel ženských povah. Rychlík ze Samotišek - specializuje se na tratě 5 a 10 km, je ale schopný zaběhnout slušně také půlmaraton (a plánuje ještě zlepšení). Nebrání se ani krosům v terénu a v budoucnu by si chtěl zkusit i nějaký vyloženě horský běh.

V přípravě na sebe tvrdý a přísný, což je jasné už z jeho hesla - "závod bolí a ty trénuješ, aby jsi tu bolest dokázal zvládat!" No nic pro padavky...:)

Ladislav Hejda, Hlubočky

Alias hokejový expert Marek Sýkora :) Tvrďák a bojovník, který se jen tak nevzdá, poctivý v přípravě. Obojživelník, který si dá rád jak silniční závod ve sluncem vypáleném městě, tak i terénní trail v dešti, blátě a mlze nekonečných lesních masívů...

Aktuálně však propadl také kouzlu silniční cyklistiky a s jeho naturelem je už teď jasné, že to nebude žádná krátkodobá známost na jednu sezónu. Takže se máme na co těšit i v ladermoní cyklo sekci!

Hana Poštulková, Horka nad Moravou

Naše stálice v ženských kategoriích, specialistka především na distance od patnácti kilometrů a více, výborná na tempové silniční běhy. Ráda také dlouhé běhy přírodou, v terénu ale slabší práce s buzolou :) Skvělá parťačka s kulturním přehledem, v tréninku však krutopřísná na sebe i na ostatní!

Pavel Šiška, Hlubočky

První běžecké zkušenosti sbíral v době, kdy běhání bylo docela ještě raritou. Milovník kopců a lesních terénů, týmový meteorolog :) Vyslyšel volání Ladermona a k běhu se znovu vrátil po delší době, s o to však větší intenzitou!

Pavel Koranda, Velká Bystřice

Alias "démon Korys". Máme podezření, že od samotného Ladermona zdědil o trochu víc než my ostatní... Specialista na nejnáročnější ultraběhy, který i na osmdesátém kilometru hází úsměvy do všech stran. Vítěz amerického Coldwater Rumble - 52 mil v Arizoně (2017), Valašského kila (2015), pravidelný účastník B7, Peruna, Pražské stovky a podobných "sadomasochistických" běžeckých kratochvílí :) Ultra má prostě v krvi.

Roman Psula, Olomouc

Alias Roman „Pejsek“ - milovník hor a skialpinismu, skromný, pohodový (a pro ženskou část i pohledný :)) parťák, na kterého je vždy spolehnutí. Typ vytrvalostního běžce, který ožije v podzimním a zimním období, kdy naopak někteří s během stagnují...

Brit von Hombok

Psí aristokrat. Rozený vytrvalec šlechtěný do saní, milovník sněhu a zimních podmínek. Lesy, pole, louky - to jsou jeho nejoblíbenější tréninkové kulisy.

Kdyby bylo možné měřit chuť jít běhat za jakýchkoli podmínek (a to doslova i tehdy, kdy by psa nevyhnal :) ), pak by bylo jasné, kdo z Ladermonu zvítězí...

Kateřina Šišková, Hlubočky

Kači prostě vyhrála nohy v loterii… A díky pravidelnému tréninku je osvědčenou dodavatelkou medailí pro Ladermon. Specialistka na delší trasy, nejlépe pak v terénu (H8, B7, Radegastova výzva), zvládne ale i klasickou silnici (maraton, půlmaraton). Často také se svým psím parťákem.

Pod přezdívkou Boasson Hagen prokazuje svou vytrvalost i v cyklistické sekci, kde na své silničce ze zadních pozic kontroluje ladermoní letku :)

Karel Šiška, Hlubočky

Jeden ze zakladatelů spolku a jeho předseda. Strůjce Ladermonu, uznávaný trenér a precizní plánovač trailů nejen v okolí. Sportovní ambice začíná s přibývajícími léty nahrazovat prostá radost z pohybu v přírodě v jakékoli podobě (běh, kolo – silniční i mtb, plavání…). Zadarmo to ale těm mladším ještě nedám! 

Účastník vytrvalostních závodů typu H8, B7, Horská výzva, SkyMarathon Perun, Nezmar, ale také městských půlmaratonů a maratonů (Košice, Bratislava, Ostrava). Motto: „Každý kopec jednou končí“.