Závody

Kros v Neředíně

Přidal: Karel Šiška

Závodí se nejen o víkendech. Úterní Neředínský kros a početné zastoupení „olomoucké“ Ladermon sekce na sedm kilometrů dlouhé závodní trase.

Ve svých věkových kategoriích zlatá Veronika K. a Martin K., stříbrný Tom T. a bronzová Petra G. Do cíle se ještě podíval Pavel H. a Tom H., který se přesvědčil, že i v Neředíně se dá zabloudit 😊 

Květnový Křížák a spol.

Přidal: Karel Šiška

V pel-melu víkendových běžeckých závodů nejrůznějšího druhu a distancí měl samozřejmě své zastoupení i Ladermon:

  • početné zastoupení v běhu do vrchu na Křižák (7 km/326 m pozitiv) - Tom T., Petra G. korunované třetími místy Jany N. a Toma H. ve věkovce,
  • zlatá v kategorii a bronz celkově Martina K. na silniční desítce - Běhu pro Paměť národa v Jihlavě,
více

Leszkovo kilo v Bílých Karpatech

Přidal: Karel Šiška

Lezsek ve dnech 10. - 11. 5. reprezentoval Ladermon v ultra závodě Strážnická stovka v Bílých Karpatech na trati 101 km (2822 metrů výškových). Při jeho premiéře na takové distanci doběhl na 72. místě z 247 závodníků (17:27:36). Takže určitě úspěšná repre, každé dokončené kilo se počítá, taková kilometráž se neběhá každý den!

 

Ladermon pomáhá

Přidal: Karel Šiška

Vejdovského sportovní den v Olomouci je charitativní akce na podporu nevidomých a slabozrakých. Ve spolupráci s fakultou tělesné kultury UP Olomouc připravené sportovní akce, včetně závodu na 10 km... A ani tady nemohl Ladermon chybět.

Radek na Helfštýně

Přidal: Karel Šiška

Sobota 4. května 2024 - Author Šela Maraton, hodně náročný mtb závod, 76 km, převýšení 1827 m, a když královská distance, tak kde jinde než v okolí královského hradu Helfštýna 😊

Radek v cíli za 4:22 hod., 165. celkově, 55. v kat. nad 40 let:

"V sobotu jsem jel Šelu, vždycky jsem ji chtěl zkusit, ale dřív jsem hlavně běhal a kolo bylo jen…

více

Josef ve Vídni

Přidal: Karel Šiška

Azuro na obloze, ale dole při zemi pouhý jeden stupeň nad nulou. A okolo přes čtyřicet tisíc běžců připravených se porvat se svou osobní výzvou. Mezi nimi i jeden černo-zlatý Ladermon dres a v něm Pepa. Dnes ho čeká pravá běžecká šichta - tři a půl hodinové vystoupení na sportovním festivalu zvaném Vienna City Marathon:

„Ráno 1 °C, zima, ale sluníčko…

více

V sobotu 20.04. v Brně, na Karlštejně i v Kroměříži

Přidal: Karel Šiška

V sobotu 20.04.2024 se závodně činila naše olomoucká Ladermon sekce. 

Martin K. v Brně na Jarním běhu severem, těžkém krosovém závodě na 5 km bral čtvrté místo v kategorii (23:48, 29./4.)

Až do Karlštejna vyrazila Veronika na závod ze série Běhej lesy – 18 km ve studených a deštivých podmínkách (1:42:35, 21.Ž/7.Ž), Ladermon chválí… 😊 a gratuluje ke…

více

Radek stříbrný na MXM HULÍN MTB CUP

Přidal: Karel Šiška

Týden po Morkovském Bajku jel Radek závod horských kol v areálu Spartaku Hulín (20.04.2024) a tady už to dokonce cinklo! V podstatně jiných povětrnostních podmínkách než před týdnem (silné ochlazení) z toho bylo druhé místo ve věkové kategorii.

Silně obsazený Morkovské Bajk

Přidal: Karel Šiška

XC maraton Morkovské bajk (06.04.2024) Morkovice-Slížany. Hlavní závod 69 km (1400 výškových), 3 okruhy 23 km. Loni Kulhavý, letos Rauchffus (mistr ČR v XC a gravelu) - konkurence převeliká, takže Radkovo 27. místo v kategorii Muži Elite 2 (celkově 78.) je velmi solidní výkon.

Okruh kvůli nevyzpytatelnému jarnímu počasí oproti loňsku upravený na zpevněné cesty a tak se v…

více

Bratislava

Přidal: Karel Šiška

V neděli 7. 4. se ve spíše letním než aprílovém počasí běžel Bratislavský maraton. Za Ladermon se na startovní čáru postavila Hanka, pro kterou to byl první silniční maraton - gratulace!, a spolu s ní startoval i Jirka P.