Štrauzák 2020, verze: cyklo

Štrauzák – přes čtyři kiláky dlouhý cyklistický závod do vrchu na čas se už po dvacáté jel na kopci Štrasgrunt v Hrubé Vodě. Letos se na startovní čáru postupně postavilo 136 závodníků.

Z Laderomonu se nejlépe umístil Ceky (28. místo, 14:13), za ním předseda (36. místo, 14:41), pak Václav (67. místo, 17:03) a o dva závodníky za ním dojela Katka (70. místo 17:12). Tento čas pro ni znamenal stříbrnou medaili ve věkovce. Navázala tak na stříbro, které si už v červnu vyběhala v běžecké verzi Štrauzáku.

K Ladermonu nutno přičíst Kubu H. (41. místo, 15:02), který spolu Cekym a Karlem vytvořil i tým do soutěže tříčlenných týmů, kdy se sčítaly dosažené časy. Se součtem 43:56 to tentokrát stačilo „jen“ na 6. místo (loni sestava Ceky, Pavel P. a Alex s časem 43:18 brala bronz). Nutno vzít ale v potaz, že Kuba jel první jízdu v rámci soutěže „sedaček“, kde s juniorem na zadním kole mtb a s časem 19:57 byl stříbrný. Gratulace! Individuální jízdu, která se pak započítávala do času týmu, tak musel jet, tentokrát už na silničce, znovu. A jet v krátkém časovém rozmezí dvakrát za sebou tak těžkou trať… respekt.

V kombinaci běžeckého a cyklistického Štrauzáku, kdy se časy těch, kteří absolvovali oba závody, sčítaly, bylo hodnoceno 25 „obojživelníků“ a Ladermon mezi nimi dopadl takto:

- Ceky v absolutním pořadí 5. za 33:09 (vteřinu od čtvrtého místa), Karel 13. (37:38). A Katka s časem 43:06 byla celkově devatenáctá, ale mezi ženami by to vyšlo jak jinak než zase na stříbro. V kombinaci se však vyhlašoval pouze první muž a první žena, takže v jejím případě zůstalo „jen“ u dvou stříbrných - z běžecké a cyklistické části.

Velké poděkování všem, kteří nás na tenhle kopec přišli podpořit!