Silvestrovská Jedová 2020

Letošní (vlastně už loňská) silvestrovská Jedová byla zvláštní, stejně jako celý rok 2020. Kvůli koronavirovému nařízení musel být start individuální, oficiálně s možností vyrazit kdykoli během dopoledne 31. 12. I tak je ale pozitivní, že tradice přerušena nebyla a jednalo se už o šestý ročník!

Hlavní trasa z Mar. Údolí, přes Posluchov, Radíkovskou věž a Pohořany až na Jedovou a zase zpět s odbočkou přes Vinohrádky má zhruba 19 kilometrů a i díky převýšení to není úplně jednoduchá trať - prostě ideální sportovní předkrm pro obvyklé odpolední a večerní "silvestrovské obžerství" :). Tradičně se však mnoho účastníků různě připojuje po trase nebo až nahoře a na zpáteční cestě zase z ní postupně mizí, takže každému dle jeho chuti a sil. 

Ovšem kromě Covidu bude tento silvestrovský výběh jedinečný ještě jednou věcí - v tento den vyšlo počasí (což díky jinak konstatně šedé a uplakané obloze bylo už samo o sobě malý zázrak) a navíc díky nádherné viditelnosti byl z vrcholu Jedové viditelný celý masiv Hrubého Jeseníku, včetně Pradědu.