Policejní manévry v Hostýnkách

Ve čtvrtek 9. 9. se v Hostýnských vrších běžel Horský půlmaraton – 21 km (926 metrů celkové převýšení). Trasa se třemi výraznými stoupáními, stejně tak dlouhými seběhy a mezitím terénní vlnky po hřebenech Hostýnek. Start a cíl v osvědčených Rajnochovicích.

Závod pořádá Policejní sportovní klub a je tak určen především pro příslušníky Policie ČR, v kategorii UNITOP ČR se dokonce jedná o mistrovství ČR. Závodit se však dá i v kategorii Open, která je otevřena i pro „civilisty“. A nakonec se ukázalo, že právě tahle kategorie byla nejkvalitněji obsazena, protože první tři v celkovém pořadí celého závodu byli právě z kategorie Open.

V rámci Open také závodil Karel a Laďa -  letos za velmi teplého, v podstatě stále ještě letního počasí s příjemným pofukováním větru. Předsedovi to tentokrát celkem běželo, s časem 2:09:02 doběhl celkově na 13. místě a v kategorii Open byl šestý. Laďa pak doběhl v čase 2:29:00, což znamenalo 19. místo celkově a deváté v kategorii.

Závod s kvalitní organizací, v pěkné přírodě (a také kopcích 😊 ) a s pohodovou atmosférou.