Ladermon Trail 2020 zrušen

Po mnoha jednání – s členy týmu, kteří se na přípravě závodu půl roku podíleli, se zkušenějšími organizátory podobných akcí, s hygienou atd. se ukázalo, že ani start v patnáctičlenných vlnách za pomoci čipového měření a s dodržením všech hygienických opatření na startu i v cíli, nezaručí to hlavní – že se nejedná o jednu akci (závod), které se účastní přes sto závodníků. A to znamená jasné porušení Opatření, které zakazuje konání hromadných venkovních akcí nad 20 účastníků. Navíc v době vyhlášeného nouzového stavu, což automaticky znamená ten nejpřísnější postih…

Myslet si o tom můžeme, co chceme, ale hlavou proti zdi nepůjdeme. Proto jsme se rozhodli závod zrušit. Definitivně a zcela. Chceme si však vyzkoušet časovou a materiálovou náročnost „trasování“ (měl to být náš první ročník), takže trasy v pátek vyznačíme a ponecháme přes sobotu, v neděli uklidíme. Žádné občerstvovací stanice, bez regulovčíků, bez měření času a pořadatelské služby. Pokud si kdokoli bude chtít původně zamýšlenou závodní trasu proběhnout – celou, její část, ráno, odpoledne, večer, individuálně, v malé skupince… záleží jen čistě na něm.

Pronájem zázemí, kde měl být start i cíl závodu, máme uhrazený, budeme se zde celý den pohybovat, takže je možné se zastavit, pozdravit se a rádi předáme balíček se sponzorskými dary, včetně účastnické medaile. Tohle bylo zaplaceno ve startovném, mělo to být obsahem startovního balíčku – je to Tvoje.

Ti, kteří si balíček nevyzvednou, mohou požádat o vrácení startovného. Mailem, stačí napsat jen jméno, příjmení a žádost o vrácení. Samozřejmě zrušit závod týden před startem už něco stojí. Takže naprosto otevřeně – budeme rádi, pokud tak neučiní všichni. Respektujeme však, že zatímco pro někoho například 150 Kč jsou jen „tři kávy na D1“, pro jiného to prostě už jsou „peníze“. Takže kdo požádá, bude vráceno, bez jakýchkoli diskuzí.

Z pověsti O Ladermonovi je jasné, že nebyl zvyklý něco hned tak vzdávat a my také nebudeme. Už teď začínáme připravovat nový Ladermon Trail – tentokrát ten s letopočtem 2021 a budeme moc rádi, pokud tam budete na startu s námi!

P.S.        Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům, kteří se na zrušeném závodě podíleli, ať už finančně nebo materiálně. Strašně moc si této podpory vážíme a je to pro nás obrovský závazek propagovat jejich jméno a výrobky i na příštím, doufejme že už normálním, ročníku Ladermon Trailu.