Kocóři z Ladermonu na Kocouru 2020

První listopadový víkend – to je ve zdejších běžeckých končinách hodně i o krosovém závodu Rabštejnský kocour, který slouží jako „zavírák“ sezóny. Letos ovšem COVID, takže vše hodnoceno jen virtuálně.

I tak se 7. 11. za pěkného, a to přímo horsky inverzního počasí, REÁLNĚ na start postavili tři Ladermoni – Pusťa, Tomš a Ceky (+ Vaškú jako support – a letos o to víc díky moc).

Trasa virtuálně (REÁLNĚ o to možná víc ) stejně náročná jako loni, předloni, i předpředloni, prostě stejně jako každý rok - dřina, dřina – sedm set nastoupaných metrů na třinácti kilometrech a pak už v mrákotách v seběhu přes louku kýžená chata na Ráblu. Běžecká, čistokrevná podzimní dřina na konec sezóny. Ale zavírák sezóny, čekáš něco jiného?

I když kluci běželi „nezávodně“ (ale virtuální závod v hlavě, není to možná horší? Je.).Nakonec Ceky za 1:23:44 (celkově čtvrté místo a třetí v kategorii! Kvalita!!!), Pusťa za 1:25:01 (celkově páté místo a čtvrté v kategorii, škoda té bramborové) a Tomš za 1:31:00 (celkově desáté místo, páté místo v kategorii běžců, šesté místo v kategorii horolezců). Nebylo to tak špatné - a co příští rok, to snad už bude reálně?