Hrubovodský Ladermon Perun

Jedním z vrcholů letošní jarní sezóny měl být beskydský Perun SkyMarathon. Ze známých důvodů je ale termín konání přesunutý na léto, takže Radka L. po konzultaci trasy s Karlem A. napadlo naplánovat, v terénu vyznačit a uspořádat vlastní Ladermon závod se stejnými parametry tady u nás. Hrubovodské sutě se svými strmými břidlicovými svahy, zelenajícími se bukovými lesy a kamenitými pěšinami nahradily prostředí beskydských kotárů víc než dokonale.

Na prvního máje 2020 úderem sedmé hodiny vyrazila na trasu Hrubovodského Ladermon Peruna čtveřice odvážlivců - Karel Axmann, Radek Leszczynski, Pavel Koranda a Tomáš Krátký porvat se se čtrnácti(!) okruhy v okolí žluté turistické značky z Hluboček na Pohořany. K tomu jako bonus na závěr Grande Finále v podobě doslova výlezu na vrchol Vrábl. Celkem 41 km s převýšením více než 3.100 metrů... Perun s Ladermonem se domluvili a pro závodníky připravili počasí přesně májově proměnlivé - ranní dešťové přeháňky postupem času nahradilo slunce, pro běh ideální podmínky.

Podpořit závodní čtveřici přišli i někteří Ladermoni, kteří si s nimi už od startu a dále během dopoledne zaběhli alespoň pár koleček nebo povzbuzovali na trati. Po více než pěti hodinách přiběhl do cíle jako první Karel Axmann (5:21 hod.), za ním Radek Leszcynski (5:31) následovaný Pavlem "Korysem" (5:39) a Tomem Krátkým (6:20). Respekt všem účastníkům - velká dřina! 

A kdo ví, možná tím byla založena tradice závodu, který se bude konat, i když závodní termínovku nebude ovlivňovat koronavirus...