Výběhy

Dolní Bouda - okruh

10. 11. 2019Přidal: Karel Šiška

Náročnějších terénních 25 km, když ta správná dřina přišla až ve druhé polovině trasy. Začínáme piánko lesním seběhem z Dolní Boudy na Bělkovice, vesnicí proběhneme do Lašťan k památníku rodáka - Josefa Brykse, pilota RAF, kterého komunisté "za odměnu" nechali zemřít v uranovém lágru...

Po hraně lesa kopírujeme olomouckou výpadovku na Šternberk do chatové oblasti Aleš. Údolím začínáme…

více

Za Laudonem

27. 10. 2019Přidal: Karel Šiška

Výjezd do zapomenuté krajiny bývalých Sudet. Ponurou mlhu z nížin s postupným nabíráním nadmořské výšky střídá slunce a pestré barvy podzimních lesů a luk. Start je naplánovaný na 8.30 hod., do liduprázdných Norberčan přijíždí od Olomouce dvě osádky aut a pět minut před startem přibíhá po svých Korys... Dal si to už z Hrubé Vody, démon :)

Na 14 km dlouhém okruhu nejprve stoupáme k …

více

V barvách podzimu

20. 10. 2019Přidal: Karel Šiška

Hezký, typicky podzimní nedělní výběh - svižnějších a převážně terénních 19 km směrem na Bystřici, Kopeček, Radíkov, Lošov... prostě místní klasika dnes okořeněná nádhernou paletou barev podzimu.

Expedice Ladermon Tatry - vodopád Skok

6. 10. 2019Přidal: Karel Šiška

Třetí den expedice - dopoledne vytrvale prší, na teploměru pár stupňů nad nulou. Jdeme si alespoň zaběhat, svižně vybíháme téměř čtyři kilometry dlouhý kopec ze Štoly do Vyšných Hágů, druhá polovina trasy zaslouženě z kopce, celkem to dalo 11 km, dílem po asfaltu, dílem v terénu.

Odpoledne na Štrbském Plese déšť se sněhem, pod nohama solidní břečka - pravý anglický sleet. Vyrážíme směr…

více

Expedice Ladermon Tatry - Rysy

4. 10. 2019Přidal: Karel Šiška

Druhý den expedice - výstup na Rysy. Přes docela pesimistické předpovědi pokračovalo ze včerejška krásné podzimní vysokohorské počasí. A dnes už výstup nad hranici sněhu - až do výšky 2.499 m n. m.

Víc než sníh ale vadila námraza na kamenech u Žabích ples a led na řetězech - k výstupu až nahoru mačky hodně pomohly. Sestup dolů už bez problémů a zakončeno na Štrbském v retro stylu v…

více

Expedice Ladermon Tatry - Predné Solisko

3. 10. 2019Přidal: Karel Šiška

První den expedice - kvapík výstup na Predné Solisko. Ze zamračeného Štrbského plesa ve 100% humidity směrem na Jamské pleso a Furkotskou dolinou stále v mracích až na chatu Pod Soliskom. Stoupákem na vrchol Predného Soliska, kde sto metrů pod vrcholem jsme najednou vystoupili nad mléčnou hranici a z okolí se vynořily pocukrované vrcholky okolních hor, včetně majestátného Kriváně.

První podzimní long

29. 9. 2019Přidal: Karel Šiška

Převážně terénní výběh, 23 km, náročné a svižné. Na trase několik stoupání i delších klesání. Podzim bojuje s houbaři o to, kdo ovládne les. Dnes to vypadalo na vítězství sběračů... :) Přesto pro výběh už ideální podzimní počasí se slunečným bonusem na závěr.

Úterní výběhy na podzim

25. 9. 2019Přidal: Karel Šiška

Zimní počasí a brzká tma ještě nemusí nutně znamenat, že se možnosti, kam během týdne po práci vyběhnout, zúží jen na trasy po silnici plné aut nebo po chodníku někde v osvětlené části obce.

Úterní výběhy pokračují i na podzim. Nemění se čas – 18.00 hod. ani místo – vybíháme od KD v Mar. Údolí. Zásadně se ale mění jejich koncept…

více

Výběh do babího léta

22. 9. 2019Přidal: Karel Šiška

Prázdniny už definitivně za námi, končí i září, ale nedělní výběhy pokračují. A v takhle nádherném počasí, kdy ráno rtuť už sice padá k nule, ale okamžitě vyskočí zase nahoru, jen co se objeví slunce, se běhá dobře. A to i když bylo do dnešního výběhu zařazeno jedno stoupání opravdu první kategorie... :) Náročnějších terénních 22 km s nejvyšším bodem trasy na kótě 613 m n. m. 

Výběh lemovaný obrázky

25. 8. 2019Přidal: Karel Šiška

Jeden z posledních prázdninových Ladermon výběhů v roce 2019. Trasa sice romanticky lemovaná obrázky, ale jinak místy docela svižná :) Přesto se našel čas i pokecat. Profilem 17 km všehochuť od klasicky táhlých lesních pasáží až po singltrekové chodníky, včetně seběhů i ostrých zlomů a výběhů. Sice pod mrakem, ale teplo a docela dusno, voda ze studánky ve druhé polovině trasy k nezaplacení…