Kdo jsme

 Ladermon - legendární zálesák, který v období Marie Terezie, kdy byla Olomouc obléhána pruskými vojsky, žil a skrýval se v oblasti na pomezí Hané a úpatí Oderských vrchů. Muž oblečený v kůži ("Ledermann") se živil lovem a pálením dřevěného uhlí. Zvěřinu směňoval s místními za chléb a nářadí. Na svou dobu byl velmi vzdělaný (uměl číst a psát) a do srubu postaveného v hlubokých lesích si časem přivedl i svého syna, se kterým zde hospodařil až do smrti. Naši krajinu Nízkého Jeseníku znal dokonale. Kde přesně je pochován, se neví a místní lidé jej považovali za nesmrtelného.

Samostatnost, vytrvalost, schopnost přizpůsobit se přírodním podmínkám, férovost a zdravý rozum - to jsou vlastnosti, pro které byla tato postava vybrána jako symbol našeho sportovního klubu - volného sdružení sportovců a přátel, kteří sportují a trénují na místech, kde se kdysi pohyboval i bájný Ladermon.

S různými ambicemi - od těch ryze soutěžních (ta bedna jednou bude) až po čistě osobní (ta kila jednou půjdou dolů). Od extrovertů bavících celou skupinu až po introverty snášející to samé jako nezbytnou oběť skupinového výběhu (výjezdu). Různého věku i pohlaví, bez ohledu na tituly, majetky a pracovní zařazení. Pot a dřina je pro všechny stejná.  

Běháme s příBĚHem - v každém z nás je totiž kousek LADERMONA!

Jedová čb