Na hory do Hranic

Hranice na Moravě a horský běh? Trochu neobvyklé spojení, ale pravdivé. Pro muže nachystány dva šestikilometrové okruhy s převýšením 600 metrů, což podle atletických pravidel splňuje podmínky pro označení „horský závod“. Ženy běžely jedno kolo dlouhé 6,3 km (s převýšením 310 metrů).

Na šestikilometrovém okruhu nastoupat a zase seběhnout 300 metrů není úplně rovina… :-) To se projevilo také tím, že zatímco dole na startu byla mlha jako u Rákosníčka, tak o necelé tři kilometry nahoře na „hřebeni“ svítilo slunce. Chlapi si tuto krásnou podzimní inverzi na převážně terénní trase užili rovnou dvakrát. Dole ve městě se sluneční paprsky pořádně objevily až při poledním vyhlašování vítězů.

V ženách ve své věkové kategorii doběhla Katka na druhém místě (38:44), necelou půlminutu za první. Nebýt menšího zaběhnutí, možná by to bylo i na zlato.

V kategorii muži nad 40 let doběhl na třetím místě Radek L. (1:00:44) a v celkovém pořadí se vešel do první pětky! Přesně osm minut po něm proběhl cílem Karel (1:08:44), ve stejné věkové kategorii z toho bylo 9. místo.

Kvalitní organizace, dost náročný, „nekomerčně“ zaměřený menší závod – fajn atmosféra. Určitě výzva pro příští rok.