Radek s Maxem v Králeckém úvozu

V neděli 18. 6. se jel další závod ze série MTB Šumperský pohár. Předstartovní amosféru tentokrát hodně narušily zmatky s místem startu. Děcka s rodiči čekala na slunci ve vedru jinde a pak se museli rychle přesouvat. Tlačenice, nervózní děti a hlavně rodiče :) .

Max po výstřelu hned dobře nenacvakl a vyjížděl asi na 4. - 5. místě. Jely se dva hodně krátké okruhy se stoupáním a sjezdem, celkově jen asi 1 km, což je i na dětské kategorie hrozně málo, škoda... :( A tak ti nejrychlejší už v druhém kole dojeli ty slabší a předjíždět se moc nedalo. Přesto Max udržel TOP 5 a dostal se tak ve své kategorii předžáků na rozšířené pódium.

Radek jel v kategorii dospělých svůj závod opět až odpoledne. Muži C jeli tři okruhy – klasická old shool XC trať, jaké se jezdily v 90. letech - takže dlouho nahoru a dlouho dolů. Výjezd byl asi takový jako Kartouzka a sjezd plný zatáček, skoků, roklin a muld... Radek dojel na pěkném 6. místě v kategorii.

V průběžném pořadí Šumperského poháru je aktuálně Radek na 7. místě a Max na 4. místě!