Menšinové sporty v Ladermonu

Canicross (běh se psem) nebo horolezectví nejsou úplně sporty, ve kterých by se všichni Ladermoni cítili jako "ryby ve vodě". Někteří ale ano.

V canicrossu Lenka Š. navázala na svůj úspěšný první závod se Zinkou (Canikosíř) a na dvoudenním Mistrovství Slovenské republiky a Memoriálu Daniela Lukáča v Mošovcích. (19. – 20. 10.) byla ve své kategorii opět stříbrná. O týden později (25. 10.) si na domácí trati v Radíkově (Mushing pod věží) dokonce doběhly pro zlato!

OBPH je zkratka Orientačního Běhu Pražských Horolezců a 1. – 2. 11. se konal už jeho 64. ročník. Vytrvalostní dvouetapový závod dvojic v orientačním běhu s volným pořadím kontrol, kde část kontrol je dosažitelná jen s pomocí lezeckých technik. Letos se závodilo v CHKO Lužické hory. Po páteční noční etapě, ve které bylo cca 40 kontrol, byl Tom ve dvojici s bráchou na 17. místě. Za noc naběhali 21 km a v sobotu přes den pak pokračovali v lezecké části závodu. Z fotek je vidět, že se opravdu „horolezovalo“ :) Nakonec výborné patnácté místo z 250 týmů…